Led sam, a gorim

Autor: Sandra Bošnjak, 14. 2. 2022.

Valentinovo, Dan zaljubljenih ili Dan Svetog Valentina podsjeća nas na vrijednost ljubavi, pažnje i poštovanja.
Prema jednoj legendi, Valentin je bio taj koji je poslao prvu Valentinovu poruku:
legenda kaže kako se Valentin, u vrijeme dok je čekao svoje pogubljenje, zaljubio u mladu djevojku koja ga je posjećivala. Navodno je prije svoje smrti Valentin napisao pismo djevojci koje je potpisao "od tvojega Valentina", što je izraz koji se danas često upisuje na čestitke za Valentinovo (your Valentine). Izraz „Valentine” istovremeno je sinonim za tajnog obožavatelja.

Međutim, takav problem nemaju učenici 1.razreda zanimanja Agrotehničar i njihova predmetna nastavnica Marina Ivoš. Na nastavi Hrvatskog jezika bavili su se temom ljubavi te su nastali radovi koji prikazuju najljepše ljubavne parove i njihove ljubavne priče. Također, radovi su potpisani od strane njihovih autora. Na Satu razrednika, učenici i razrednica Goranka Tomšić nastalim radovima postavili su pano koji se nalazi u hodniku škole.

Ljubav općenito je jedna od najljepših emocija , no ne znači da je ona rezervirana samo za ljubavne parove.

Sretno Valentinovo!

Autori: 1.agt i predmetna nastavnica Ivoš