DRŽAVNO NATJECANJE „Europski kviz o novcu 2022.“

Autor: Sandra Bošnjak, 24. 3. 2022.

U sklopu Europskog tjedna novca učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina sudjelovali su 23.ožujka 2022. g. na državnom natjecanju iz financijskog obrazovanja pod nazivom „European money quiz 2022“.
Naša se škola već treći put pridružila događaju koji se organizira pod pokroviteljstvom Hrvatske udruge banaka u suradnji sa Europskom bankovnom federacijom (EBF).
Na natjecanju je sudjelovalo 7 timova iz prvog razreda ekonomije.

TIM 1 ČOKOLADA 36 TIM 2 LOPTA 67
1. Helena Knežević 1. Josipa Dorić
2. Antonela Janković 2. Ana Rastija
Mentor: prof. Željko Milnović Mentor: prof. Željko Milnović

TIM 3 ZURIOSAM 10 TIM 4 KUTIJA 19
1. Lana Šerer 1. Iva Veriga
2. Emina Kovač 2. Mariela Marinković
Mentor: prof. Željko Milnović Mentor: prof. Marina Grgić

TIM 5 INSTITUCIJA 15 TIM 6 NOVAC 2728
1. Lorena Vujić 1. Ivona Zeks
2. Helena Habričko 2. Darija Simić
Mentor: prof. Marina Grgić Mentor: prof. Ivana Švamberger

TIM 7 JASTREBOVI 12
1. Eduardo Tunić
2. Saša Medvedović
Mentor: Ivana Švamberger

Službeni rezultati bit će objavljeni nakon natjecanja. Nakon dobivenih rezultata od Kahoot!-a, HUB će objaviti pobjednički tim, s nazivom škole i tima (na internetskim stranicama HUB-a i u priopćenju medijima).

Hrvatska udruga banaka kontaktirat će u kraćem roku, očekivano nekoliko dana nakon natjecanja pobjednički tim, odnosno nastavnika ili ravnatelja, da dogovori daljnje korake europskog finalnog natjecanja koje se održava 10. svibnja 2022.

Cilj sudjelovanja je usvojiti što više znanja iz područja financijske pismenosti, novca, matematike, kibernetičke sigurnosti, online plaćanja, osnovnih financijskih usluga i Europske unije.

Europski kviz o novcu je projekt Europske bankovne federacije čiji je cilj učenjem i pripremama za kviz poboljšati financijsku pismenost djece i mladih diljem Europe. Spaja online učenje o osobnim financijama i natjecanje svih prijavljenih timova, iz različitih učionica u isto vrijeme.

Tri tima s najboljim rezultatom na nacionalnom natjecanju osvojit će nagradu za svoj razred, dok će dvoje predstavnika prvoplasiranog tima na nacionalnom kvizu imati priliku sudjelovati na online europskom finalnom natjecanju 10. svibnja 2022 koje organizira Europska bankovna federacija (EBF).

Prvih pet najbolje plasiranih timova na europskom natjecanju će u pratnji nastavnika, roditelja ili ravnatelja putovati na dvodnevni izlet u Bruxelles. Također, tri najbolje plasirana tima na europskom natjecanju osvojit će uz izlet i novčanu nagradu za svoj razred.

Čestitke svim natjecateljima a najboljima puno uspjeha na Europskom natjecanju u svibnju 2022.

Prof. Željko Milnović