Nastavnici naše škole predavači na međunarodnoj znanstveno-stručnoj konferenciji CUC 2022

Autor: Sandra Bošnjak, 3. 11. 2022.

Šibenik je i ove godine bio domaćin međunarodne konferencije CARNET - CUC 2022 koja se bavila pitanjima otvorenosti i povezanosti te pitanjem uporabe umjetne inteligencije u obrazovnom kontekstu.

Konferencija pod nazivom Otvorenost u zatvorenom svijetu, održavala se u Konvencijskom centru u Šibeniku od 26. do 28. listopada te je, kao i uvijek do sada, bila odjek svih obrazovnih trendova u svijetu i kod nas. U konferenciji je sudjelovalo nešto više od 2000 korisnika kojima se ponudilo stotinjak interaktivnih izlaganja, 11 otvorenih panela i 50-ak radionica. Brojevi su ovo koji svjedoče o važnosti ovog događaja, a u programu konferencije su sudjelovali Sanja i Darko Špoljarić svojim interaktivnim izlaganjem na temu interdisciplinarnog pristupa fakultativnoj nastavi pod nazivom „Povratak u budućnost - stare igre u Arduino okruženju“. Izlaganje se temeljilo na projektu koji je proveden kroz dva predmeta  fakultativne nastave, Osnove umjetne inteligencije i Engleski jezik u medijima, te je prijava za sudjelovanje podrazumijevala stručnu recenziju kako bi samo izlaganje bilo uvršteno u ovogodišnji program.

Profesori Sanja i Darko Špoljarić ponosni su što su vrijednost njihovog rada prepoznali u programskom odboru CUC-a u koji su se uklopili kroz podtemu Obrazovanje za stvaranje budućnosti. Pokazali su kako se korištenjem inovativnih metoda poučavanja kao što je projektna nastava logično spaja engleski jezik s elektronikom i programiranjem i tako pružili konkretan primjer dobre prakse. Izlaganje je bilo odlično ocijenjeno od strane sudionika, a osim predstavljanja svoga rada, profesori su imali priliku razmijeniti iskustva, upoznati brojne stručnjake, a svoja će nova saznanja koristiti u daljnjem radu kako bi doprinijeli kvaliteti naše škole.

Sanja Špoljarić, prof.