Terenska nastava prvih razreda opće gimnazije

Autor: Sandra Bošnjak, 23. 11. 2022.

Dana 11. studenoga učenici 1. a i b razreda opće gimnazije i 1. ekonomije u pratnji svojih nastavnika, a u sklopu predmetnih Kurikula (Mirjane Drenski - Povijest, Sanje Špoljarić - Engleski jezik, Željke Orban i Sanje Mrzljak Jovanić - Hrvatski jezik i Matije Goslera - Geografija),  posjetili su Zagreb.

U jednodnevnoj terenskoj nastavi učenici su upoznali Zagreb i njegove znamenitosti kroz program Zagreb Time Travel - kombinaciju uživog i virtualnog putovanja kroz povijesne znamenitosti, likove, priče i legende uz pomoć tableta, pogledali  izložbu u Klovićevim dvorima, Svijet robota i na kraju posjetili Interliber.

Prvo srednjoškolsko putovanje  uz zabavni dio podrazumijevalo je i  usvajanje ishoda iz spomenutih predmeta. Tako su u sklopu Engleskoga jezika  slijedili  upute na engleskom jeziku za snalaženje u prostoru pomoću alata Actionbound, Hrvatskoga jezika planirali i pisali tekst te snimali videe s obilježjima opisnoga i pripovjednoga diskursa u skladu s određenom strukturom, oblikom te funkcionalnim stilom (putopis), u sklopu Povijesti učenici su  istraživali povijesne lokacije Gradeca i Kaptola pomoću aplikacije Zagreb Time Travel i Geografije istraživali geografski smještaj i bogatstva lokaliteta tijekom putovanja (Đurđevca, Bjelovara, Vrbovca, Zagreba, Bilogore i Medvednice).

Koliko su uživali, koja su znanja stekli i koliko će dugo pamtiti prvu terensku nastavu možete vidjeti u uradcima koji su nastali u sklopu Hrvatskoga jezika.

(Karlo Martinović, 1.a)

(Lana Fotez, Iva Lovčanin, Anja Kosijer, 1.a)

Autorica teksta: Željka Orban, prof.