Skockajte web! 2012 - dodjela nagrada

Autor: Sandra Bošnjak, 29. 11. 2012.

14. CARNetova korisnička konferencija CUC 2012. održana je u Kampusu Trsat u Rijeci od 12. do 14. studenoga 2012. U sklopu svečanosti zatvaranja proglašeni su pobjednici natjecanja "Skockajte web! 2012“. Natjecanje je to za izbor najboljih i najkorisnijih web stranica škola izrađenih u CARNetovu CMS-u, sustavu razvijenom i dizajniranom za potrebe škola. U ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 120 škola, od čega 96 osnovnih i 24 srednje škole, a ocjenjivački sud posebno je pazio na kvalitetan, ažuran, koristan i vizualno dorađen sadržaj. Prema glasovima stručnog Ocjenjivačkog suda, naša škola osvojila je prvo mjesto u kategoriji srednjih škola.

Prije dodjele nagrada organiziran je Susret najskockanijih, gdje su pobjednici imali priliku razmijeniti iskustva i ideje vezane uz kreiranje školskih web stranica. Predstavnica Osnovne škole Veliko Trojstvo, pobjednika u Klubu najskockanijih, ukratko je predstavila njihov projekt Međunarodna godina održive energije za sve. Poslije prezentacije pobjednici natjecanja odgovarali su na pitanja novinarke za emisiju Stigla je pošta. Osim novinara Hrvatskoga radija, emisiju uređuju i mali novinari, učenici osnovnih i srednjih škola, koji se javljaju u emisiju svojim vijestima i prilozima iz svojih škola. Emisiju možete poslušati na poveznici Stigla je pošta.

Susret najskockanijih

Na svečanosti proglašenja pobjednika, kao predstavnik škole, primila sam plaketu i nagradu za osvojeno prvo mjesto – prijenosno računalo.

Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada

Link (Knowledge of new addictions):