Dan škole - kviz iz opće kulture

Autor: Damir Balković, 1. 3. 2013.

Dragi učenici, povodom Dana škole održat će se Kviz iz opće kulture. U njemu mogu sudjelovati svi zainteresirani učenici koji se prijave. Ako se prijavi više od 16 učenika, provest ćemo pismenu provjeru znanja. Na temelju rezultata izabrat ćemo najbolje. Formirat ćemo četiri ekipe koje će se natjecati. Pokušat ćemo složiti ekipe tako da u svakoj bude po jedan učenik prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda.

U dva polufinalna ogleda natječu se po dvije ekipe. Pobjedničke ekipe idu u finale.
Svaka ekipa odgovarat će na deset naizmjenično postavljenih pitanja.
Ako prva ekipa ne zna točan odgovor, druga ekipa ima pravo odgovarati.
Pobjeđuje ekipa koja skupi više bodova.
Ukoliko bude izjednačen rezultat, ekipe odgovaraju na dodatna pitanja dok se ne dobije pobjednik.
Vrijeme za pojedinačni odgovor je ograničeno na 30 sekundi. Zainteresirani učenici se mogu prijaviti do 22. ožujka 2013. godine sljedećim profesorima: Silviji Štimac, Robertu Nikčevskom, Matiji Gosleru te knjižničaru Damiru Balkoviću.
Prijavite se, očekujemo vas. Najbolji će biti nagrađeni.