Dodjela Oskara znanja

Autor: Sandra Bošnjak, 9. 6. 2013.

U subotu, 8. lipnja 2013. g. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu održana je dodjela Oskara znanja. Priznanja učenicima koji su osvojili prva mjesta na državnim natjecanjima i učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, te zahvalnice njihovim mentorima uručili su Vinko Filipović, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje i Sabina Glasovac, savjetnica i izaslanica ministra znanosti, obrazovanja i sporta Željka Jovanovića.

Ove godine, Oskarom je nagrađeno 48 učenika koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima. na koje ih je pratilo i pripremalo 24 mentora. Za predan i ustrajan rad s učenicima državnim prvacima pohvaljeno je 162 učitelja i nastavnika mentora.
I naša škola može se ponositi Oskarom znanja kojeg je sa još 190 nagrađenih prvaka primio maturant opće gimnazije Eduard Oštarijaš, državni prvak iz biologije u kategoriji istraživačkih radova.

Ovim putem čestitam svim učenicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima i želim im puno uspjeha u daljnjem radu.

Nastavnik Ines Tovarović