Suradnja Petrokemije i srednjih poljoprivrednih škola

Autor: Jasna Asić, 18. 10. 2013.

Petrokemija d.d. iz Kutine pokrenula je projekt suradnje s hrvatskim srednjim poljoprivrednim školama, kojem je cilj uspostavljanje partnerskih odnosa i upoznavanje učenika s ishranom i gnojidbom bilja na temelju Petrokemijinih mineralnih gnojiva.
Od ukupnog broja srednjih poljoprivrednih škola u Hrvatskoj izabrano je njih devet, među njima je i naša škola, kojoj se nudi sudjelovanje u ovom projektu u 2014. godini. Model suradnje obuhvatit će učenike trećih razreda.

Planirana suradnja bi obuhvaćala:

1. postavljanje jednog do dva demonstracijska pokusa
  2. sudjelovanje agronoma Petrokemije iz službe Primjene u praktičnoj nastavi kroz prezentacije proizvodnog programa za učenike
  3. pomoć pri izradi završnih radova vezanih uz postavljene demonstracijskih pokusa
  4. radionica na otvorenom na pokusu za učenike škole
  5. organiziranje posjeta tvornici u Kutini.

Petrokemija će sa školom sklopiti ugovor o suradnji s navedenim aktivnostima. Dana 17. listopada 2013 godine došao je predstavnik Petrokemije u našu školu, dipl. ing. Mirela Trdenić, te su nastavnici Stručnog vijeća poljoprivrede upoznati s načinom izvođenja demonstracijskog pokusa. Zahvaljujemo Petrokemiji iz Kutine što je izabrala baš nas.