Adventsko putovanje u Bratislavu i Beč

Autor: Dario Kovač, 21. 12. 2013.

Dana 14. i 15. prosinca za učenike drugih razreda gimnazije i programa ekonomije u našoj školi organizirano je adventsko putovanje u Bratislavu i Beč. U pratnji učenika bili su profesori Martina Kostanjevac, Dario Vrbaslija i Dario Kovač. Učenici i profesori na put su krenuli uz pratnju vodiča u noći s petka na subotu u 01 sat poslije ponoći, a u Bratislavu su stigli u ranim jutarnjim satima, uz kraća zaustavljanja.

Na samom početku obilaska Bratislave bilo je predviđeno panoramsko razgledavanje grada sa srednjovjekovne citadele, no gusta magla koja se nadvila nad Bratislavom otežavala je vidljivost.

Nakon kraćeg obilaska gradskih znamenitosti (katedrala sv. Martina, starogradski trgovi, Slovačko nacionalno kazalište itd.) učenici i profesori imali su slobodno vrijeme za razgledavanje i obilazak adventskih sajmova, gdje su se mogli i okrijepiti.

Slijedio je poslijepodnevni obilazak trgovačkog centra Eurovea, jednog od najvećih u središnjoj Europi, gdje su učenici i profesori imali priliku obaviti predbožićnu kupovinu.

U kasnim poslijepodnevnim satima grupa se uputila u hotel Medium, gdje je bila organizirana večera i noćenje.
Evo nekih fotografija iz Bratislave.

U nedjelju, 15. prosinca. nakon doručka naša skupina uputila se za Beč. Nakon obilaska novog dijela Beča i vožnje popularnim Ringom, učenici i profesori posjetili su brojne znamenitosti Beča. Vidjeli su Operu, Parlament, Theresienplatz, Mariahilfer Strasse, Španjolsku školu jahanja, Hofburg, Heldenplatz, Stephansdom, Josephplatz itd.
Nakon posjeta samom glavnom gradskom trgu Stephansplatz, grupa je imala slobodno poslijepodne.
Oko 17 sati naši izletnici ponovno su se okupili i autobusom uputili se prema Slatini, kamo su sretno stigli nešto poslije 01 sat u noći na ponedjeljak.
Ostale fotografije s Adventskog putovanja pogledajte u fotogaleriji Adventsko putovanje u Beč i Bratislavu

Dario Kovač