4. tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

Autor: Sandra Bošnjak, 7. 5. 2014.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta zaprimilo je obavijest Hrvatskoga botaničkog društva o održavanju Četvrtog „Tjedna botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske" od 12. do 18. svibnja 2014. godine u 25 botaničkih i drugih vrtova u četrnaest županija.
Sva događanja tijekom „Tjedna" besplatna su, uz prethodne predbilježbe na adresama pojedinačnih vrtova i arboretuma. Svi pojedinačni programi događanja bit će oglašeni na stranicama Hrvatskog botaničkog društva (http://www.hbod.hr) i pojedinačnih sudionika.

Sekcija botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatskoga botaničkog društva poziva, između ostalih, i učitelje, voditelje te djelatnike školskih botaničkih vrtova i arboretuma da se priključe i sudjeluju organizacijom besplatnih događaja za građanstvo: stručno vođenih obilazaka, predavanja, radionica, predstavljanja, izložbi, koncerata, predstava...

Središnja manifestacija otvaranja Četvrtog „Tjedna botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske" bit će organizirana u Botaničkom vrtu Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, povodom 125. obljetnice osnutka.

18. svibnja obilježava Međunarodni dan zaštite biljaka (International Plant Conservation Day) i Međunarodni dan muzeja (International Museum Day), a 15. svibnja Međunarodni dan obitelji (International Day of Families) te posjet učenika nekom od botaničkih vrtova ili arboretuma možete, sukladno školskom kurikulumu i nastavnim planovima i programima, povezati i s obilježavanjem navedenih dana.