Slatinčani na Simuliranoj sjednici Hrvatskoga sabora

Autor: Zorislav Jelenčić, 11. 5. 2014.

U Zagrebu će se 12. svibnja održati 2. simulirana sjednica Hrvatskoga sabora za učenike srednjih škola na kojoj će sudjelovati 150 učenika, a među njima i 10 učenika Srednje škole Marka Marulića Slatina.

Simulirana sjednica Hrvatskoga sabora je projekt koji se ostvaruje u suradnji Agencije za odgoj i obrazovanje i saborske Službe za građane. Namjera je projekta upoznati učenike s radom Hrvatskoga sabora, procesom donošenja zakona, postupanjem u skladu s Poslovnikom i Dnevnim redom, pisanjem amandmana te glasovanjem, radi osvješćivanja poveznice između nacionalnih politika i organizacije društva i države.
Tema ovogodišnje sjednice je nastavak prošlogodišnje - zapošljavanje mladih, ali ovaj put s naglaskom na fondove EU.

Srednja škola Marka Marulića Slatina je jedina škola iz županije i cijele Slavonije koja sudjeluje u ovom projektu. Učenike je za sjednicu proteklih mjesec dana pripremao profesor Zorislav Jelenčić uz svesrdnu podršku ravnatelja Darka Špoljarića.
Snimka sjednice moći će se pogledati na mrežnoj stranici Hrvatskog sabora.