Školska godina 2018./2019.

Autor: Alen Đurasek, 1. 3. 2019.

U Srednjoj školi Ilok održano je izlučno natjecanje u disciplini Agro za državna natjecanja učenika strukovnih škola - Worldskills Croatia u školskoj godini 2018./2019. Na natjecanju su sudjelovali učenici srednjih poljoprivrednih škola iz Vinkovaca, Slavonskog Broda, Zagreba, Iloka, Donjeg Miholjca, Đakova, Pitomače, Slatine, Bedekovčine, Požege i Čakovca koji su pobijedili na školskim natjecanjima u svojim školama.

Ukupno je sudjelovalo 11 učenika i njihovih mentora, dok dva učenika nije pristupilo natjecanju, tako da su se svi učenici s današnjeg natjecanja u Iloku plasirali na državno natjecanje u Zagrebu. Natjecanje je organizirano iz sektora poljoprivrede, a tema je bila sadnja voćaka. Učenici su radili praktični dio te su imali tri sata na raspolaganju da pripreme sadnice, posade ih i naprave zaštitu na istima.

Učenik SŠ Marka Marulića Slatina Emanuel Marić osvojio je 92 boda od mogućih 100 i zauzeo 2. mjesto iza prvoplasiranog učenika iz Srednje škole Čakovec koji je osvojio  93 boda. Kao profesori ponosni smo na vrlo visok plasman našeg Emanuela.

Od 26. – 28. ožujka 2019. godine na Zagrebačkom velesajmu održat će se Državno natjecanje učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia 2019., najveće strukovno natjecanje u ovom dijelu Europe. Oko 400 najboljih učenika strukovnih škola natjecat će se u više od 40 strukovnih disciplina u kojima će prezentirati stručne kompetencija te demonstrirati vještine potrebne za uspješno obavljanje zadataka karakterističnih za određeno strukovno zanimanje.