> Projekti  > ERASMUS +

Obavijest o provedbi ERASMUS+ projekta u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina

Autor: Kata Vidaković, 11. 9. 2023.

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina od 01. lipnja 2023. godine provodi se ERASMUS+ projekt financiran sredstvima EU. Za provedbu projekta u trajanju od 15 mjeseci odobreno je 27.583,00 EUR. Dobivena sredstva upotrijebit će se za odlazak 10 učenika s dvoje nastavnika pratitelja u partnersku inozemnu školu. Također će biti financirane mobilnosti četvero nastavnika na strukturirane tečajeve u EU. Učenici i nastavnici razmjenjivat će iskustva s inozemnim partnerima u izvannastavnim aktivnostima kojima planiramo ostvariti ciljeve projekta.

Prema projektnoj prijavi ciljevi projekta su:

1. Inovativnom nastavom i raznolikim programima kreirati poticajno okruženje usmjereno na učenike u kojem se osnažuje kreativnost i sposobnosti rješavanja problema.

2. Ojačati digitalnu zrelost škole za korištenje IKT-a na pametan, siguran i održiv način u odgojno-obrazovnim procesima te međunarodnim suradnjama.

3. „Zeleno djelovanje“ kao doprinos održivoj budućnosti. Agendu 2030 uključiti u obrazovni proces te utjecati na stavove i modele ponašanja koji će doprinijeti održivoj budućnosti

Za sudjelovanje u projektnim aktivnostima, učenici će se prijavljivati ispunjavanjem Prijavnog obrasca na web stranici škole. Odabirat će prema osobnim interesima tim u koji se žele uključiti. Jedan će tim istraživati i primjenjivati kako na kreativan način reciklirati staru odjeću, papir, plastiku, odbačene elektroničke komponente i slično. U sekciji za izradu mozaika za zid škole reciklirat će sakupljeno otpadno staklo, keramiku, kamenje i ostale pogodne  materijale. Nastale ukrasne i uporabne predmete timovi će izložiti u holu škole.

Sve aktivnosti u školi popratit će tim za podcasting. Nakon što članovi tima savladaju tehnike snimanja i objavljivanja na mrežnim stranicama, od prikupljenih materijala kreirat će audio emisiju o tijeku projekta. Također će popratiti sve aktivnosti na mobilnostima učenika kao i  uzvratni posjet partnerske škole.

U novim izvannastavnim programima potičemo učenike da osnaže svoju kreativnost i osposobe se za rješavanje problema. Nadamo se da će osmišljene aktivnosti učenicima biti zanimljive te da će u njima rado sudjelovati.