Školska zadruga „SLATINA“ na 5. slatinskom sajmu “Kako su radili naši stari”

Autor: Željka Venus, 5. 9. 2018.

U nedjelju, 2. rujna 2018. održan je 5. slatinski sajam “Kako su radili naši stari” čiji su organizatori Grad Slatina, Turistička zajednica Grada Slatine i Savjetodavna služba. Uz brojne izlagače na sajmu se predstavila i naša školska zadruga. Pod vodstvom profesora: Sanje Špoljarić, Jasne Asić, Alena Đurasek i Željke Venus, proizvode naše zadruge prezentirali su učenici: Larisa Gvojić, Melita Nikolaus i Emanuel Marić.

U sklopu projekta „SPORT, ICT, JEZIČNE KOMPETENCIJE U SLUŽBI OČUVANJA TRADICIJE OBRTNIŠTVA I KONKURENTNOSTI NA TRŽIŠTU RADA UČENIKA SLATINE I SZIGETVARA." sajam su posjetili učenici i nastavnici OŠ Sebastijan Tinody Lantos iz Szigetvara, Mađarska. Naša škola  partner je u projektu i sudjeluje u izradi obrtničkog kurikuluma, odnosno profesorice Sanja Špoljarić i Željka Venus. Prof. Željka Venus upoznala je učenike i profesore iz Mađarske sa radom naše zadruge a učenici ih počastili našim pralinama. Gosti iz Mađarske izrazili su želju za daljnjom suradnjom  te nas pozvali da ih posjetimo na njihovom sajmu.