Upisi u 1. razred srednje škole

Autor: Sandra Bošnjak, 18. 6. 2012.

Srednja škola Marka Marulića Slatina obavještava učenike osmih razreda osnovnih škola i njihove roditelje da će u školskoj godini 2012./2013. provoditi obrazovanje u četverogodišnjim programima:

• opće gimnazije (56 učenika u dva razredna odjela; postoji mogućnost upisa i većeg broja, ako bude dovoljno učenika za 3 razredna odjela)
  • ekonomista (28 učenika u jednom razrednom odjelu),
  • elektrotehničara (28 učenika u jednom razrednom odjelu)
  • poljoprivrednih tehničara općih (28 učenika u jednom razrednom odjelu) i
  • agroturističkih tehničara (28 učenika u jednom razrednom odjelu).

U prve razrede učenici će se upisivati u sljedećim rokovima:

1. Ljetni upisni rok:
    1. Prvi upisni krug:
      • prijava za upis: ponedjeljak 2. srpnja 2012. od 8 do 16 h i utorak 3. srpnja 2012. od 8 do 16 h
      • objava rezultata (ljestvica poretka): srijeda 4. srpnja 2012. do 14 sati
      • upis: četvrtak 5. srpnja 2012. od 8 do 16 sati
    2. Drugi upisni krug:
      • prijava za upis: ponedjeljak 9. srpnja 2012. od 8 do 16 h
      • objava rezultata (ljestvica poretka): utorak 10. srpnja 2012. do 12 sati
      • upis: srijeda 11. srpnja 2012. od 8 do 16 sati
  2. Jesenski upisni rok:
    • objava nepopunjenih mjesta i rokova za upis do 17. kolovoza 2012.
    • prijava za upis: ponedjeljak 20. kolovoza 2012. od 8 do 16 h
    • objava rezultata (ljestvica poretka): utorak 21. kolovoza 2012. do 12 sati
    • upis: srijeda 22. kolovoza 2012. od 8 do 12 sati

U postupku prijave za upis kandidat prilaže:

1. prijavnicu na natječaj (kod upisne komisije)
  2. svjedodžbe 7. i 8. razreda - izvornici
  3. odgovarajuće dokumente kojima se dokazuje neko od prava koje učenik ima na temelju odredbi Odluke o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2012./2013. – preslike

U prijavnici na natječaj roditelj ili skrbnik obvezno potpisuje izjavu kojom školi daje pravo provjere osobnih podataka kandidata u državnome tijelu nadležnom za poslove uprave.
U postupku prijavljivanja za upis, uz prijavnicu na natječaj, kandidat može priložiti i preslike dokumenata, osim svjedodžbi koje se predaju u izvornicima.
U svakom upisnom krugu kandidat se može prijaviti za upis samo u jednu školu i to u najviše tri programa obrazovanja koje je škola objavila za upis.

Detaljnije upute o upisima mogu se naći na mrežnim stranicama škole i Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa u sljedećim dokumentima:
Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2012./2013.
Struktura i opseg upisa učenika u I. razred srednjih škola za školsku godinu 2012./2013.

Prezentacija

Upis u prvi razred - detaljnije informacije

Link (Knowledge of new addictions):